Cztery zdania, które pomogły mi zmienić życie na bardziej szczęśliwe

1. Jakie z rzeczy, które zrobiłam w ciągu ostatnich kilku tygodni służyły moim marzeniom?

Cztery zdania, które pomogły mi zmienić życie na bardziej szczęśliwe. Jedno pytanie i trzy stwierdzenia. Zacznę od tego, że chciałabym abyście zgodzili się ze mną, co do tego, że materializacja marzeń równoznaczna jest ze szczęściem. Tak? Tak. Dalej sprawa jest prosta, bo każdy krok wykonany w kierunku tychże wymarzonych planów powinien nas uszczęśliwiać. Oczywiście czasem mogą to być bardzo malutkie kroczki, lub też zboczenia z trasy. Co jednak jeśli okaże się, że zmierzaliśmy do tej pory w złym kierunku?

Sama zaliczyłam silny zwrot w życiu, kiedy to studiując trzeci rok na Wydziale Nauk o Zwierzętach ( czyli na tak zwanej Zootechnice) podjęłam decyzję o zmianie kierunku na Architekturę Wnętrz. Tematyka obydwu tak pokrewna jak Mitologia grecka i  Krzyżacy. Czekało mnie więc ponowne podejście do matury, tym razem nie z Biol-Chemu, a z Historii Sztuki, oraz przygotowanie teczek rysunkowo- malarskich. Mimo ogromu pracy ( bo równocześnie postanowiłam jeszcze napisać prace inżynierską na poprzednich studiach) włączył mi się tryb „odrzutowca”. Wreszcie zmierzałam w kierunku realizacji moich marzeń!

Czy żałuję tych „straconych”lat? Absolutnie NIE. To był mój „inkubator”, który pozwolił mi dojrzeć i dowiedzieć się co tak naprawdę od życia chcę dostać. Nie możemy zmienić życia jeśli nie wiemy co jest w nim do zmiany.

2. Nie można zmienić życia jeśli nie wiadomo co jest w nim do zmiany.

3. Znajdź w sobie wolę, by sięgać po rzeczy nowe.

Pytajmy więc siebie co w ostatnich dniach/tygodniach zrobiliśmy DLA SIEBIE by czuć się szczęśliwsi. Po drugie, oprócz szczerych odpowiedzi na to pytanie potrzebna będzie Wam też silna wola. Rozumiana jako chęć zmiany. Zgoda na podejmowanie nowych wyzwań, by w końcu zrobić coś inaczej niż zwykle. Bez tego nie ruszycie z miejsca. Jeśli będziecie bardzo pragnąć, ale wciąż będziecie podążać tym samym schematem to nic z tego nie wyjdzie. Myślę, że istotne jest tutaj przełamanie lęku przed próbowaniem czegoś nowego, nieznanego.

4. Miej wiarę w to, że zachodzące zmiany wpłyną dobrze na Twoje życie.

Uwierz w to, że każda sytuacja niekomfortowa, w której stawia Cię życie to milowy krok w Twoim rozwoju osobistym. Tak jak w jodze jeśli wchodzimy w pozycję, która jest dla nas nowa, niewygodna rozwijamy się znacznie bardziej niż ćwicząc najtrudniejsze sekwencje ale wygodne, czyli znajome naszemu ciału.

Wszystko co powyżej napisałam odkrywałam dla siebie przez lata. Wciąż też uczę się siebie i jestem ciekawa Waszych spostrzeżeń odnośnie tematu, który poruszyłam. Będę wdzięczna jeśli podzielicie się nimi w komentarzach.

Miłego wieczoru.

I WAS WEARING

grey dress from BERSHKA

Michael Kors shoes from CHIARA BOUTIQUE

backpack from, direct link >>>ROSEGAL

watch SINSAY

red lipstick INGLOT

Tym razem outfit jest  absolutnie minimalistyczny, może dlatego darzę go ogromną sympatią 🙂 Polecam Wam szczególnie sukienkę z tegorocznej wyprzedaży, mam nadzieję, że jest jeszcze do kupienia na stronie Bershki. Plecak to moje odkrycie lata, jestem z niego okrutnie zadowolona. Ma dwie duże kieszenie i jedną małą zaopatrzoną w uroczy frędzel przy suwaku. Zakupiony w ROSEGAL, bezpośredni link> tutaj – bardzo szybka i sprawna dostawa. Buty juz znacie z tego posta > Summer contours – Michael Kors z tegorocznej kolekcji letniej, najchętniej bym się z nimi nie rozstawała <3


This time the outfit is absolutely minimal, perhaps thatswhy I have a great affection to it:) I recommend you the dress especially with this year’s sale, I hope that it is still available for purchase at Bershka. Backpack is my discovery of the year, I am pleased with him cruelly. It has two large pockets and one small  with the charming tassel provided with the slider. Purchased in Rosegal, direct link > here – very fast and efficient delivery. Shoes you already known from this post> Summer contours –  a Michael Kors from this year’s summer collection.