PIET BOON

Znakiem rozpoznawczym tej pracowni jest fantastyczna umiejętność miksowania miękkich i surowych elementów. Z ogromną śmiałością projektanci PIET BOON tapicerują swoje meble mięciutkimi, pastelowymi aksamitami i wstawiają je do przestrzeni ekstremalnych, surowych jak opuszczony, gotycki kościół. Delikatne foteliki o organicznych kształtach wyposażają w metalowe stoliki z brązu, mosiądzu, złota, które w oddali przywodzą na myśl antyczną Grecję.

Pracownia zajmuje się projektowaniem wnętrz w sposób totalny. Przez lata doświadczeń w branży projektowania wnętrz wypracowała unikalne rozwiązania, które na ich specjalne zamówienia produkują podwykonawcy.  Piet Boon ma swoją własną kolekcję okuć i klamek by FORMANI, ceramiki i akcesoriów łazienkowych by by FORMAKI, tapet by NLXL, oświetlenie by MARETTI, kominki by TULP, podłogi by SOLID FLOOR, drzwi by BOD’OR.

Dodatkowo pracownia stworzyła linię pięknych mebli i kuchni, które z powodzeniem dystrybuuje. Przykładowe realizacja i modele, które szczególnie mnie ujęły prezentuję w galerii poniżej.